Wszystko o świecach

 

Świece od wieków służyły praktykom duchowym i magicznym. I zawsze ale to zawsze były z czystego wosku pszczelego (kiedyś jeszcze stosowano łój )

 

Świece wytwarzane przemysłowo z produktów ropo pochodnych nie mają właściwych wibracji i do celów magicznych nie powinny być stosowane.

 

Żeby jednak móc praktykować skuteczną magię z pomocą świec, musisz zrozumieć zasady leżące u podstaw tej sztuki.

 

A należą do nich:

 

Kolor świecy

 

Rozmiar i kształt świecy

 

Nadawanie intencji

 

Namaszczanie

 

Podział świecy

 

Palenie świecy

 

Gaszenie świecy

 

 

Kolor świecy

 

Kolor ma olbrzymi wpływ na ludzkie emocje , zachowania i uczucia. Dlatego jeżeli to tylko możliwe kolor świecy należy zawsze dopasować do celu jaki chcemy uzyskać.

 

Mogą oczywiście istnieć indywidualne reakcje na jakąś barwę nie mniej w ogólnej wersji wygląda to tak:

 

Biały jest używany do wszystkich celów, do uzdrawiania, błogosławieństw, oczyszczania i innych.(należy tu pamiętać ze białą świecę można zastąpić świecą żółtą z pszczelego wosku – nie barwioną.

 

Żółty daje kreatywność, ułatwia komunikację, pomaga w porozumieniu się z astralem

 

Różowy pomaga w rytuałach przyjaźni , szczęścia , poszukiwania nowych doznań

 

Pomarańczowy nadaje się do wszystkich spraw związanych z pracą zawodową, nowymi przedsięwzięciami, aktywizuje i stymuluje

 

Czerwony stosowany w rytuałach zdrowia, miłości, dodający energii, pasji i pożądania

 

Purpurowy  do rytuałów sukcesu i niezależności, do zwalczania nałogów

 

Brązowy do uzyskania stabilności, ładu i porządku, przyjaźni

 

Niebieski wpływa na nasze zdrowie psychiczne, uzyskanie prawdy i sprawiedliwości ale również na inne nie związane z tymi sprawami życzenia

 

Zielony to zdrowie fizyczne , pieniądze i powodzenie materialne. Sukcesy finansowe

 

Czarny stosowany jest do ochrony ,usuwania złych życzeń, likwidacji pecha, ale również do rzucania klątwy czy uroku. Często jest kolorem wspomagającym dla innych barw świec.

 

 

Rozmiar i kształt świecy

 

Generalnie świece dzielimy na trzy kategorie:

 

1. Świece stosowane w ogólnie w gospodarstwie domowym.

 

Posiadają różne kształty ,wielkość i całą gamę kolorów. Najczęściej wytwarzane są z parafiny lub stearyny, barwione powierzchniowo, przez co absolutnie nie nadają się do działań magicznych. Produkty ropo pochodne jaką jest stearyna czy parafina posiadają niską , często zanieczyszczoną  wibrację energetyczną. Stosowanie ich w magii nie przynosi pożądanych efektów.

 

2.  Świece wotywne.

 

Stosowane w najróżniejszych obrządkach religijnych, w kościołach. Świece najczęściej z określoną intencją modlitewną, spalane zwykle na cześć jakiegoś bóstwa. Stosowane również do oświetlenia świątyń. Bardzo rzadko są stosowane w magii , najczęściej przez czarownice.

 

3.  Świece rytualne

 

Stosowane do najróżniejszych działań magicznych. Posiadają określone kolory, wielkości i kształty w zależności od ich przeznaczenia. Zawsze wykonane są z naturalnego wosku pszczelego, barwionego w masie lub nie. Do każdego przypadku działań magicznych świeca rytualna musi być odpowiednio przygotowana. Tu znaczenie ma wszystko od kształtu świecy, przez jej kolor czy kolory aż do intencji jakiej ma służyć.

Istnieją różnego rodzaju świece rytualne: świece podwójnego działania, świece separacyjne, świece cofania, świece odwróconego działania, świece figuralne i wiele innych, które swoim kształtem , kolorem, sposobem palenia i budową ułatwiają nasze działania magiczne.

 

Świeca odwróconego działania

 

Jest starą egipską praktyką przypisywaną grupie tamtejszych magów. Wypalali świecę „do góry nogami” aby zapewnić sobie, że nie będą uwiezieni (słusznie czy nie słusznie).Świeca zawsze ma dwie części: „głowę –część z której wystaje knot” i „podstawę- część na której świeca stoi” W takiej sytuacji magowie obcinali świecy „głowę” a z części , która była podstawą, okrawali wosk tak, żeby odsłonić knot i w ten sposób ją zapalali. Stosując tu zasadę, że jeżeli chcemy jakieś rzeczy przyciągnąć do siebie palimy świecę pionowo – zgodnie z jej kształtem ,jeżeli jednak chcemy coś odepchnąć od nas – palimy ją „do góry nogami” Praktyka ta zachowała się do dzisiaj i nadal jest stosowana.

 

Świece podwójnego działania

 

Posiadają różną wielkość i kształt, wykonane są z czystego wosku pszczelego w dwóch a nawet trzech kolorach. Np. świeca czarno – czerwono - zielona mogłaby być zastosowana do; odepchnięcia (zniszczenia, spalenia) wszystkich przeszkód w interesach (kolor czarny), przyciągnięcia energii i powodzenia (kolor czerwony) w zdobywaniu pieniędzy (kolor zielony)

 Kolor czarny mógłby tu być na dole jako ostatni ( a nie na górze) co jest powszechniej spotykane aczkolwiek w pierwotnych przekazach było to inaczej.

 

Świeca separacyjne inaczej zwana świecą cofania

 

Składa się z dwóch kolorów wosku czerwonego i czarnego. Mają różną wielkość i kształt .Wykonywane są na dwa sposoby: czerwoną świecę oblewa się czarnym woskiem, tyle tylko,  że czerwona świeca musi wystawać u jej głowy. Druga metoda; świeca do połowy jest czerwona a od połowy czarna. Oba systemy są prawidłowe.

Świeca rytualna intencyjna

 

Jest świecą  jedno lub kilku kolorową, różnej wielkości, posiada nadaną intencję, jest odpowiednio przygotowana do działania magicznego

Świeca rytualna figuralna – czaszka

 

Jest świecą wykonaną w kształcie ludzkiej czaszki w jednym  kolorze, czarnym, czerwonym, zielonym, białym lub żółtym. Wykorzystywane są do wszystkich działań związanych z ludzkim umysłem, jego penetracji , zniewolenia, wzmocnienia, do narzucania i zabierania wspomnień i wielu innych.

Czaszki dwu i wielobarwne służą do bardzo silnej magii, rzucania klątw, uroków, przywracania zdrowia i życzenia śmierci.

 

Świeca rytualna figuralna – mężczyzna, kobieta, para

 

Są to świece wykonywane w różnych kolorach ( zgodnie z ogólnymi zasadami) pojedynczych i podwójnych, uformowane jako nagie lub ubrane postacie. Powinny być zgodne z rodzajem czaru jaki chcemy użyć. Świeca ma za zadanie reprezentować konkretne osoby i wydarzenia, musi być do tego celu odpowiednio przygotowana.

Spala się je samodzielnie lub w połączeniu z innymi świecami jakie są konieczne dla uzyskania celu. Ten rodzaj świec często wprowadza się w ruch konieczny dla zadziałania zaklęcia. W niektórych przypadkach nie spala się ich w ogóle.

 

Świeca rytualna figuralna – diabeł

 

Świeca ta nie przedstawia wbrew powszechnym opiniom szatana, lecz jest symbolem afrykańskiego bóstwa Pagan (Rogatego bóstwa)

Świeca występuje w kolorze czerwonym, zielonym, żółtym i czarnym ale również w kolorach mieszanych tak jak czaszka. Używana w zależności od koloru i intencji.

Potrafi przynieść bogactwo, miłość ale też i śmierć.

 

Jest wiele innych rodzajów świec o których warto by napisać ale to może w innym artykule.

O przygotowaniu świecy do rytuału już pisałam, więc nie będę się powtarzała.

 

Podział świecy

 

W większości rytuałów, zapalona świeca musi się spokojnie wypalić. Istnieją jednak rytuały, które wymagają by świeca spalała się w określonych odstępach czasu. Świeca jest spalana przez określoną ilość dni np.9 lub 3 lub 5. W takiej sytuacji odmierzamy na świecy tyle jej części ile dni ma się palić lub ile razy rytuał ma być powtórzony. Na granicy każdej części wbijamy głęboko szpilkę tak, żeby doszła do knota w rdzeniu świecy. W ten sposób mamy odmierzoną dokładnie ilość świecy jak musi się każdego dnia spalić. W momencie gdy szpilka odpada od świecy – gasimy ją.

 

Palenie świecy

 

Wszystkie świece przeznaczone do rytuałów powinny być zapalane zapałkami (siarka bardzo koresponduje z ogniem) względnie zapalonym drewienkiem (nie papierem nie inną świecą)

 

Gaszenie świecy

 

Zawsze jakimś kieliszkiem ,szklanką lub nawet łyżeczką. Nigdy zaś przez zdmuchniecie.